Postilox
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postilox

Škola magije Postilox.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Učionica 1. razreda

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Michaela Mia Weasley
Admin
Michaela Mia Weasley


Broj postova : 239
Reputation : 0
Join date : 04.08.2010
Age : 26
Lokacija : Spavaonica Raincosta

Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Emptypon kol 30, 2010 11:54 am

Ušla sam u učionicu. Učenici prvog razreda mirno su sjedili na svojim mjestima.
"Dobar dan. Ja sam profesorica Robinson i ja ću biti vaša profesorica Čarobnjačkog Svijeta. Tema našeg prvog sata biti će Osnove. Molim vas da otvorite vašu knjigu na stranici broj 3. Gospođice Adams, počnite čitati."
"Društvo čarobnjačkog svijeta temelji se na dvije stvari. Prva i najočitija je, naravno, da se članovi tog društva koriste magijom.To je urođena sposobnost kojom se mogu izvoditi inače nemoguće stvari. Magija se tokom školovanja, učenjem, pretvara u vještinu. Utkana je u cijeli čarobnjački svijet - u predmete i razna magična stvorenja, uključujući fenikse i zmajeve. Čarolije mogu imati različite efekte,od pronalaženja izgubljenog predmeta i paljenja svjetla do liječenja i ubijanja. Iako se na površini magija čini moralno neutralnom, dobra ili loša namjera čarolije nalazi se u njezinoj srži. Na primjer, kletvu za mučenje, Cruciatus, ne može na pravi način izvesti osoba koja ne uživa u nanošenju boli drugima."
"Uredu, Gospođice Lopez, nastavite."
"Drugo, smatra se nemogućim da bezjački svijet može biti u mirnom suživotu sa čarobnjačkim svijetom. Tako je uloženo puno truda da bezjaci nastave živjeti u neznanju i nikad ne saznaju za magiju. Zabranjeno je bacati čarolije na bezjačke predmete, maloljetni učenici smiju izvoditi čarolije samo u školi, a bilo koje namjerno kršenje tih pravila se kažnjava. Te zakone provodi Ministarstvo magije, a posebni odjel ministarstva se brine da bezjaci nemaju nikakvih inkriminirajućih sjećanja. Iznimka od tajnosti su bezjačka rodbina čarobnjaka."
"Hvala Gospođice Lopez. Ima li kakvih pitanja? Nema, uredu. Mislim da bi ovo bilo dovoljno za 1. Predavanje. Za zadaču morate napraviti korice vaše bilježnice. Ukrasite iz kako god znate. Neka piše vaše ime i predmet. Na sljedećem satu čete dobiti bodove." Spremila sam u torbu svoje knjige, pozdravila učenike i izašla iz učionice.

Bilježnicu uredite u picnicu, photoscapeu ili bilo kojem drugom programu.
Zadaču mi pošaljite na PM sa naznakom "Prva zadača za ČS" do četvrtka.
[Vrh] Go down
https://postilox.forumcroatian.com
Michaela Mia Weasley
Admin
Michaela Mia Weasley


Broj postova : 239
Reputation : 0
Join date : 04.08.2010
Age : 26
Lokacija : Spavaonica Raincosta

Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Re: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Emptypet ruj 03, 2010 1:58 pm

"Dobar dan. Vaša zadaća za danas bila je da napravite vaše bilježnice. Pa, ovako. Kattrine je dobila 4 od 5 bodova. Trebala je napisati na korice "ČS" ili "Čarobnjački Svijet" . Anna je dobila 5 bodova od 5. Danas čemo govoriti o vladi i politici. Ministarstvo magije je u španjolskom čarobnjačkom svijetu središte autoriteta, birokratije i policije, a vodi ga Ministar magije. Ministarstvo ne odgovara nikome iz bezjačke vlade, ali ministar je dužan obavijestiti Premijera bezjačke vlade o događajima koje bi mogli primijetiti bezjaci, kao što su odbjegli kriminalci ili uvoz opasnih magičnih stvorenja. Inače se sve odvija po poslovici "Živi i pusti druge da žive". Dužnost Ministarsva je da održava tajnovitost i red u čarobnjačkoj Španjolskoj za što se brinu razni odjeli, uredi itd.
Politički gledano, Španjolski čarobnjački svijet je u najboljem slučaju na razini srednjeg vijeka. Izvršna, zakonodavna i sudska vlast nisu uopće razdvojene. Izbori vjerovatno postoje,a sudovi šalju vještice i čarobnjake u zatvor nakon kratkog saslušanja bez advokata i bez mogućnosti žalbe. Sve ovo možete nači u vašoj knjizi. Ima li kakvih pitanja? Nema. Uredu. Za zadaću čete dobiti nekoliko pitanja. Vašu zadaću mi vaše papige moraju donijeti do ponedjeljka ujutro. Zapišite si pitanja za zadaću:
1.Što je ministarstvo magije?
2.Kada je Ministar magije dužan obavjestiti Premjera bezjačke vlade?
3.Kada sudovi šalju vještice i čarobnjake u zatvor?
To bi bilo to. Doviđenja."
[Vrh] Go down
https://postilox.forumcroatian.com
Kattrine Weasley Malfoy
Admin
Kattrine Weasley Malfoy


Broj postova : 89
Reputation : 0
Join date : 04.08.2010

Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Re: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Emptypet ruj 03, 2010 7:12 pm

pa danas nebimo trebali imati ČS
[Vrh] Go down
Michaela Mia Weasley
Admin
Michaela Mia Weasley


Broj postova : 239
Reputation : 0
Join date : 04.08.2010
Age : 26
Lokacija : Spavaonica Raincosta

Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Re: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Emptypet ruj 03, 2010 9:56 pm

Onda sam slučajno zaboravila to napisati u raspored :S
[Vrh] Go down
https://postilox.forumcroatian.com
Kattrine Weasley Malfoy
Admin
Kattrine Weasley Malfoy


Broj postova : 89
Reputation : 0
Join date : 04.08.2010

Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Re: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Emptysub ruj 04, 2010 2:01 pm

aaa ok
[Vrh] Go down
Michaela Mia Weasley
Admin
Michaela Mia Weasley


Broj postova : 239
Reputation : 0
Join date : 04.08.2010
Age : 26
Lokacija : Spavaonica Raincosta

Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Re: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Emptypon ruj 06, 2010 2:12 pm

"Dobar dan. Zadaču sa danas napravila je samo Vedrana. Ona će dobiti 6 bodova. Kattrine i Anna nisu napravile zadaću te im oduzimam po 4 boda. Današnja tema je promet: Ruko-promet i metle. Prvo čemo obraditi ruko-promet. Vjerujem da svi vi znate tako putovati. Gospođice Adams, dođite."
"Ja?" upita.
"Ako vi niste Gospođica Adams, onda ne."
"Jesam, jesam." Kaže i krene prema velikoj ploči.
"Tako, stanite tu. Dignite jednu ruku i recite "Hodnik ispred učionice Čarobnjačkog Svijeta u Postiloxu!" Kada to napravite, trebali bi te se stvoriti ispred vratiju u hodiku."
"Uredu. Hodnik ispred učionice Čarobnjačkog Svijeta u Postiloxu!" Rekla je i odjednom nestala. Krenula sam prema vratima i otvorila ih.
"Bravo, gospođice Adams, odlično! To je bilo to od ruko-prometa. Nadam se da ste svi shvatili kako to treba napraviti. Prijelazimo na metle. Gospođice Adams, molim vas, pročitajte tekst u vašoj knjizi na strani 6."
" Na metle koje koriste čarobnjaci bačene su čarolije kako bi mogle letjeti. Koriste se za duga putovanja ili za sport, a posebno u Metloboju. Moderne metle imaju čaroliju za ublažavanje udaraca(izumio ju je Elliot Smethywick) kako bi "vozačima" metli bilo što ugodnije. Za više informacija o razvoju metle i različitim sportovima u kojima se koristi, pročitajte knjigu Metloboj kroz stoljeća Kennilworthya Whispa."
"Hvala gospođice Adams. Za zadaču napišite sastavak na temu: Moja prva metla. Napišite kako ste se osječali kada ste kupili vašu prvu metlu. Skim ste išli, kako je izgledala, potrudite se. Neka bude puno opisa. Vašu zadaču mi vaše papige moraju donijeti do četvrtka. To bi bilo to, doviđenja!"
[Vrh] Go down
https://postilox.forumcroatian.com
Sponsored content





Učionica 1. razreda Empty
PostajNaslov: Re: Učionica 1. razreda   Učionica 1. razreda Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica 1. razreda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica 1. razreda
» Učionica 1.razreda
» Učionica 1.razreda
» Učionica prof. Lopez

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Postilox :: Učionice :: Čarobnjački Svijet-
Forum(o)Bir: